Що буде з курсом у січні

Банкір Тарас Лєсовий розповів у коментарі 24 Каналу, що у січні на валютному ринку може зберегтися ситуація відносної стабільності курсів та шлях до мінімізації міжкурсової різниц.

Читайте також Популярність депозитів зросте: як інфляція вплине на попит за гривневими вкладами

Очікується, що основні грудневі зміни, як, наприклад, скасування обмежень на готівковому ринку та м’яке втручання регулятора на міжбанк для досягнення щонайменше балансу між попитом і пропозицією триватиме і на початку року.

Тарас Лєсовий

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку

Наразі немає жодних ознак для "стурбованості": міжнародні валютні резерви України становлять майже 39 мільярдів доларів – цього цілком достатньо досить тривалий час підтримувати баланс на валютному ринку. А обсяги міжнародної допомоги навряд чи будуть меншими за озвучені урядом 41 мільярдів доларівна рік.

Лєсовий вважає, що після "бурхливих" свят на валютному ринку спостерігається стагнація: коли курсові зміни є незначними та більш-менш прогнозованими. Крім того, можна очікувати, що роль регулятора залишатиметься досить вагомою, адже "вільне" курсоутворення на міжбанку відбувається під ретельним його наглядом.

Обсяги очікуваної макрофінансової допомоги у 2024 році, які можуть наситити бюджет та суттєво скоротити різницю між видатками та доходами, а також розв’язання проблем з експортом / імпортом на західних кордонах країни,
– зазначає банкір

Ще один вагомий аспект, що опосередковано впливатиме на валютний ринок – це ситуація на фронті вкупі з наслідками можливих ворожих атак на об’єкти критичної інфраструктури. На жаль, передбачити наслідки зараз не можливо.

Валютний ринок у новому році

Загалом, аналізуючи економічні чинники, можна припустити, що у січні ситуація на валютному ринку докорінно не зміниться. Лєсовий окреслив якою буде ситуація у січні:

  • Триватиме шлях на зближення курсів міжбанку та готівкового ринку, різниця між якими може бути на рівні 0,3 – 0,4 гривні.
  • Курсовий коридор на міжбанку вірогідно залишиться на рівні кінця грудня.
  • Готівковий ринок при формуванні курсів орієнтуватиметься насамперед на безготівковий.
  • Будь-які курсові зміни як на міжбанку, так і на готівковому ринку будуть незначними, хоч і різноспрямованими, але не перевищать 0,2 гривні.
  • Припускаємо, що на ринку буде відсутній ажіотаж, а відтак регулятор для збереження балансу між покупцями й продавцями може значно зменшити обсяги валютних інтервенцій.

Таким чином, наразі існує достатньо економічних підстав того, щоб у січні очікувати відносну стабільність на валютному ринку. Коливання курсу хоч і будуть, але їх можна назвати незначними.