Про інвестиційну політику бюджету говорити не варто, тому що вона практично зведена нанівець. Про це 24 Каналу сказав виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Цікаво У Росії лише 2 шляхи: обидва ведуть до зубожіння

За словами Пендзина, є два основні напрямки: військові видатки та видатки на соціальні програми. З військовими видатками ситуація дуже проста: якщо ви хочете, щоб танки закладання на консервацію 60 – 70-х років ще почали рухатися, ви маєте заплатити за їхнє відновлення та перевезення в зону бойових дій.

Варіант такий: або ви платите, або вам немає чим воювати. Якщо ви збираєтеся купити китайські або іранські дрони, ви маєте там платити гроші. Обіцянок, що колись ви розрахуєтеся нафтою, ніхто брати до уваги не буде. Там треба платити живі гроші,
– стверджує виконавчий директор Економічного дискусійного клубу.

Треба розуміти: поки росіяни продовжують продавати енергоносії, гроші будуть надходити. Але баланс надходження буде дуже поганий.

Їм весь час буде бракувати для закупівлі. Вже сьогодні від Пригожина ми чуємо, що катастрофічно не вистачає боєприпасів. Це є першою ознакою, що російська військова машина починає активно пробуксовувати,
– відзначає економіст.

Відновити це можна лише додатковим вливанням коштів, яких немає. Як наголошує Пендзин, це реальний тиск санкційної політики, що сьогодні є.

Як у Кремлі рятують банківську систему, спалюючи пенсії росіян

  • Агонія обкладеної санкціями російської економіки продовжується, причому темпи погіршення загальної ситуації не можуть не тішити. Хоча Москва цілком вдало обходить багато обмежень, а Захід не розповсюджує їх на низку галузей, стагнація все одно прискорюється.
  • При цьому російське військово-політичне командування подекуди вживає максимально абсурдні кроки лише для того, щоб підкоригувати графіки для звітів, а також заради здобуття фейкових покращень. Наприклад, щоб не допустити тотальне зубожіння населення та хоч якось сплачувати пенсії, Кремль шалено друкує гроші.
  • Чому Росія нагадує кульку, яка ось-ось лусне – читайте у матеріалі.