Як розповів 24 каналу Андрій Шевчишин, керівник відділу аналітики Libertex Group, серед основних факторів, які до кінця поточного року впливатимуть на курс гривні, залишається емісійне фінансування дефіциту бюджету, тобто внаслідок "друку грошей".

Цікаво Ексклюзивно для читачів 24 каналу: як отримати бонус від криптобіржі Bybit

І додає, що Міністерство фінансів не поспішає поміняти ставку для залучення коштів на вільному ринку, бо ж Національний банк підняв облікову ставку до 25%. Таким чином, кошти в бюджет залучаються виключно коштом викупу державних облігацій Національним банком.

Інші фактори

Як розповів експерт є ще чимало чинників впливу, а саме:

  • Другий фактор, що впливає на курс гривні (і він де-факто є найсуттєвішим) – це міжнародна фінансова допомога. Вона надходить дуже повільно. Три мільярди доларів фінансової допомоги від США, які нещодавно надійшли в бюджет України, – це найбільша сума за останній період. І це в той час, коли Україні потрібно від п’яти до семи мільярдів доларів щомісяця.
  • Менш очевидний, але не менш важливий фактор. Традиційної активізації ділового сезону з початком осені цього року не варто чекати. Отже, не варто чекати сезонного збільшення об’ємів імпорту. Крім того, зменшення доходів населення пригнічує попит на імпортні товари. Ці фактори сприятимуть укріпленню гривні, а точніше, це унеможливлюватиме коливання курсу гривні, спричинені панічними або спекулятивними настроями.
  • Впливатиме на курс гривні загальний ріст цін. Інфляція продовжує зростати. Мабуть, ми певний пік пройшли. Але зараз ситуація залежатиме, зокрема, від цін на енергоносії та можливого введення додаткових зборів на імпорт чи купівлю валюти, що може дати новий поштовх до росту інфляції.
  • Важливий фактор – воєнні ризики, можливі ворожі удари по енергетичній інфраструктурі в опалювальний період. Їх спрогнозувати майже неможливо.

Андрій Шевчишин

Керівник відділу аналітики Libertex Group

На жаль, ми не можемо бути впевнені в тому, що міжнародна фінансова допомога надходитиме вчасно і в необхідних об’ємах. І це важливий фактор, який впливатиме на макроекономічну стабільність України та курс гривні зокрема.

Читайте також Долар продовжує дешевшати: де найвигідніше обміняти валюту

Курс долара у вересні

  • Експерт Данило Монін, у коментарі 24 каналу, вважає, що готівковий курс гривні стабілізований й у вересні може залишитись на рівні 40 – 41 гривня, про це свідчать процеси, які зараз відбуваються. Офіційний курс НБУ залишиться на рівні 36,57 гривні.
  • Як розповіла Анна Золотько, директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку, найближчого тижня на готівковому ринку зберігатимуться аналогічні тенденції. Вартість долара коливатиметься в обмеженому діапазоні поблизу психологічної позначки 41 гривні за долар, оскільки вона вже очевидно є новим консенсусом між попитом та пропозицією.