Журналісти "Економічної правди" розіслала запити до прес-служб 30 державних підприємств з проханням надати інформацію про рівень заробітної плати, але відповіли лише 12.
Читайте також: Яку зарплату отримує Президент України
З 12 підприємств частина порадила шукати інформацію про заробітну плату керівника на сайті НАЗК. Тож тільки у 7 підприємствах надали вичерпну відповідь.
Найбільш оплачуваним топ-менеджером держкомпанії залишається Андрій Коболєв. Його місячна заробітна плата сягає більше 2 мільйонів гривень в місяць, а загальний річний показник становить 47,1 мільйонів гривень.
Декларації у Коболєва немає. Все ж він визнає, що його місячна зарплата у цифровому вигляді – "це більше семи цифр після коми". З 2019 року Коболєв зобов’язався перераховувати всю свою заробітну плату з Нафтогазу на благодійність. За січень, лютий та березень він перерахував на благодійність 3,29 мільйонів гривень.
Середня заробітна плата в Україні – 10 тисяч 300 гривень.
На другому місці за рівнем заробітної плати – керівник "Укрзалізниці" Євген Кравцов. За даними НАЗК, його річний дохід за 2018 рік становив 9,749 мільйонів гривень, тобто приблизно по 606,2 тисяч гривень в місяць.
Третє місце посів голова "Енергоатома" Юрій Недашковський. Він керує підприємством з 2014 року. Його річний дохід у 2018 році становив 7,266 мільйонів гривень, тобто 605 тисяч 512 гривень в місяць.
Які зарплати у керівників державних компаній: ТОП-30
Інфографіка "Економічної правди"