На переконання економіста Олега Пендзина, це потрібно для того, щоб полегшити собі механізми обходу санкційних обмежень щодо продажу нафти третім країнам. Таку думку він висловив 24 Каналу.
Варте уваги Нафта дорожчає на ринку після суттєвого тижневого спаду
"Коли ви даєте інформацію щодо добутку нафти, ви даєте можливість розрахувати ваш ВВП та оцінити загальний баланс ринку нафти у світі і зрозуміти, де ця нафта тікає", – відзначив економіст.
Росія намагається перекрити збитки
Росія втратила чимало нафтових доходів у зв'язку із введенням стелі ціни. Проте станом на сьогодні середня ціна на російську нафту марки Urals становить 53 – 54 долари за барель, а середня ціна всього експорту вища, ніж прайскеп. Це пояснюється тим, що є країни Південно-східної Азії, є Китай, є Індія, які не приєдналися до санкційних обмежень. Там питання з граничною ціною так гостро не стоїть.
Це відповідь з приводу того, чому країни G-7 не понижують прайскеп. Те, що сьогодні контролюється, і так продається нижче прайскепу. А там, де ситуація контролю не піддається, через те, що це країни, які не приєдналися до санкційних обмежень, прайскеп встановлювати немає сенсу,
– констатував Пендзин.
Формально Росія навіть наростила добуток нафти за останній квартал. У такий спосіб держава агресорка намагається перекрити ті збитки, які вона отримує від прайскепу.
Крім того, є достатньо великий тіньовий танкерний флот. В 11 пакеті санкцій пропонують ввести доволі цікаве обмеження: дозвіл на обслуговування танкерів в портах країн, які приєдналися до санкційних обмежень, надається лише у тому випадку, якщо вони мають трекер. Тобто кораблі мають бути легально зареєстровані.
"Таким чином світ намагається вибити з-під Росії можливість активного використання тіньового танкерного флоту, який везе необліковану нафту, з невідомим прайскепом в країни третього світу", – підсумував економіст Олег Пендзин.
Пендзин про закриття Росією даних щодо нафти: дивіться відео
Чи витримає Росія інтенсивнішу війну
- Увесь цивілізований світ має спільну позицію щодо санкційних обмежень, які справедливо накладені на Росію. Безумовно, це працює проти держави-агресорки.
- Водночас російська економіка все ще тримається на плаву завдяки тому, що навчилася обходити деякі санкції. За даними МВФ економіка країни може навіть зрости цього року на 0,7%
- The Ecomomist пише, що Росія може витримати тривалу війну, та не більш інтенсивну. Детальніше – у матеріалі.