Яка стратегія НБУ
Загалом НБУ виділив два напрямки на яких буде сфокусована увага установи: спротив російській агресії та відновлення країни.
Читайте також Українці почали забирати валюту з депозитів
- "фокус спротиву" – короткострокові заходи, спрямовані на забезпечення стабільності у фінансовій системі та економіці загалом. Вони включають застосування інструментів для контролю над інфляцією та курсом національної валюти, підтримання банківської системи тощо;
- "фокус відновлення" – середньострокові заходи для запуску перетворень, що стануть основою майбутньої відбудови та зростання економіки. Наприклад: зниження бюрократичних бар'єрів, підвищення прозорості та конкурентності середовища, залучення інвестицій тощо.
Першою сходинкою до реалізації "фокусу спротиву" є зміцнення гривні та недопущення різниці понад 5% між готівковим та офіційним курсом.
Ціль передбачає, "затвердження стратегії повернення до інфляційного таргетування, валютної лібералізації та переходу до гнучкого обмінного курсу".
НБУ пом'якшив валютні обмеження та врегулював ОВДП
- Відтепер страхові виплати та повернення страхових платежів можна здійснювати на користь нерезидентів за достроково припиненими договорами страхування, укладеними після початку повномасштабного вторгнення.
- Також з 20 травня набрало чинності рішення про розблокування валютних операцій з оплати страховиками членських внесків у міжнародні організації та міжнародні об'єднання страховиків.
- Щоб отримати відсотки за ОВДП після 1 квітня 2023 року потрібно мати 90 календарних днів поспіль мінімального безперервного терміну володіння інвестором ОВДП.