Зміни можуть стосуватися побутових споживачів. Про це розповіла заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Читайте також Не шукайте зраду там, де її нема: чому Україна не змогла захистити Трипільську ТЕЦ

Трішечки, напевно, доведеться відкоригувати, щоб в нас була можливість хоча б якось покривати те відновлення і ремонти, які необхідні,
– сказала Гринчук.

Вона наголосила, що наразі не йдеться про те, щоб перевести населення на ринковий тариф на електроенергію. Водночас усі чинні механізми компенсацій будуть продовжені та діятимуть надалі.

Які можуть бути нові тарифи

Енергетичний експерт Юрій Корольчук раніше розповідав, що, найімовірніше, підвищення тарифу на електроенергію відбудеться в червні – липні. Як стверджує експерт, в середньому новий тариф може становити від 3,5 до 4 гривень за кіловат.

Водночас експерт Андріан Прокіп стверджує, що якщо виробником електроенергії є "Енергоатом", то тоді вартість нового тарифу становитиме плюс 1 гривню до чинного тарифу у 2,64 гривні за кіловат.

У випадку, якщо буде інший виробник електроенергії, то нова вартість разом із передаванням, розподілом та податками може сягнути навіть 8 – 9 гривень за кіловат. Проте, на його думку, питання економічно обґрунтованої ціни на електроенергію досить складне.

Росія продовжує знищувати енергосистему України

  • Росія вночі й уранці 11 квітня масовано атакувала Україну дронами типу "Шахед" та ракетами різних типів. Цього разу основною ціллю окупантів були об'єкти енергетичної інфраструктури.
  • Унаслідок обстрілу під удар загарбників потрапили об'єкти генерації та системи передачі в Одеській, Львівській, Харківській, Запорізькій та Київській областях.
  • Під час атаки ворог обстріляв дві теплоелектростанції ДТЕК. На щастя, обійшлося без жертв і загиблих. Водночас Трипільська ТЕС у Київській області була повністю зруйнована окупантами. Цього разу ворог для атаки ТЕС застосував новітню ракету типу Х-69. Це показало зміни в тактиці застосування зброї для атаки окупантів.