Тарифи на воду не підійматимуть до кінця війни

Про це заявив під час ефіру телемарафону прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він додав, що цей додатковий тягар не повинен падати на людей.

Читайте також Неприйнятні: у Кабміні різко засудили підвищення тарифів на воду

Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр України

Так, як і тарифи на тепло і гарячу воду, я впевнений, що в Україні до кінця воєнних дій не потрібно покладати на людей додатковий тягар. Це той компроміс, який місцеві бюджети можуть взяти на себе.

Чому тариф на воду попри все слід переглянути

У ромові з 24 Каналом Андрій Білоус, генеральний менеджер напрямку відкритих даних DiXi Group, розповідає, що за час активних воєнних дій на витрати водоканалів на забезпечення водою споживачів суттєво позначилася інфляція – 26,6% у 2022 році – та підвищення середньомісячних цін на електроенергію на гуртовому ринку (індекс Base РДН) з 2,67 гривні за кіловат-годину у 2022 році до 2,99 гривні за кіловат-годину 2023 році (дані Energy Map).

Андрій Білоус

Генеральний менеджер напрямку відкритих даних DiXi Group

І це без додавання тарифів на передачу та розподіл, які також зросли. Якщо опиратися на ці фактори, тариф на воду дійсно слід переглядати у бік збільшення, адже існує ризик залишитись без належного водопостачання.

Крім того, негативними наслідками щодо цього можуть стати прориви мереж, повільний ремонт, погіршення якості води тощо.

Чому ціни на світло підняли, а на воду залишили незмінними

Як пояснює 24 Каналу Христина Ліштван, голова правління ОСББ та співголова у "Асоціація будинків з котельнями України", на підвищення тарифу на електроенергію вплинув певний психологічний момент.

Христина Ліштван

Голова правління ОСББ та співголова у "Асоціація будинків з котельнями України"

Саме тому зростання ціни на електроенергію минуло більш "гладко", бо є розуміння людей, що отримані кошти підуть на ремонти мереж і забезпечать, в тому числі стале проходження майбутнього опалювального сезону.

Голова ОСББ пояснює, що зараз не кожен пересічний українець заглиблюється у те, що на сьогодні ціна на електроенергію для населення регулюється режимом ПСО.

Він затверджується урядом і компенсація різниці тарифу покривається з бюджету, в результаті чого споживач все одно заплатить за це зі своїх податків, лише не прямо, а опосередковано.