Cторони домовилися продовжити обговорення можливості укладання нового контракту між Україною та Росією через місяць, однак перші позитивні результати вже є.

Це цікаво: Росія погрожуватиме перекрити транзит газу через Україну, але це дедалі менше означає, – Волкер

Переговорам про транзит газу через Україну після 2019 року передували двосторонні зустрічі української делегації з європейською. Російська делегація також зустрічалась із представниками Єврокомісії.

Росія згодна укласти угоду

Російський міністр Олександр Новак назвав ці переговори" конструктивними вперше за багато років". Тепер міненерго Росії впевнене в продовженні постачань російського газу в 2020 році в Європу, в тому числі – через Україну.

Новак наголосив, що Росія готова укласти транзитний контракт за нормами ЄС. Окрім того, там запропонували продовжити угоду на транзит газу через Україну на короткий термін у разі потреби.

Намір Росії за підсумками переговорів у Брюсселі озвучив і міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

Переговори були конструктивними, сторони чують один одного. Ми займаємо активну позицію щодо безпеки поставок газу. Україна приїхала з рішеннями, які були прийняті на Кабінеті міністрів (про анбандлінг – 24 канал,
– зазначив Оржель.

Зазначимо, Володимир Зеленський наголошував, що Україна хотіла б домовитись про транзит із Росією ще до офіційного завершення дії контакту – у вересні 2019 року. водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Україна хоче домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європі.

Однак Росія ніяк не демонструвала того, що налаштована на результативні переговори. Натомість триває активне будівництво скандального російського "Північного потоку-2". Цей газопровід постачатиме газ до Європи в обхід України. Працює Росія і над "Турецьким потоком", який має таку ж мету.