Голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що Україні вдалось досягнути домовленості з Міжнародним валютним фондом щодо принципового питання підвищення тарифу на газ. Точні цифри ще не назвали, але це буде поступове виведення ціни на газ до рівня імпортного паритету до 2020 року.
Читайте також: Від сьогодні в Україні подорожчав газ
Ціну на газ в Україні піднімуть: дивіться відео
Тим часом за нинішнього стану справ Україна може похвалитися найбільшою кількістю газу, яку можна купити на середню зарплату. Наші сусіди, яким вдалося відійти від радянського минулого і успішно реформувати економіку і в яких значно вищі середні заробітні плати, за газ платять вдвічі-втричі більше за українців.
Читайте також: Чому треба підвищувати тарифи на газ та яка від того користь
Припустимо, газ для українців подорожчає на 30% і стане 9,1 гривні за кубометр. Це означатиме, що на нинішню середню зарплату можна буде купити близько 1000 кубів, приблизно як у середньому в наших сусідів.
Як ми рахували:
Тарифи на газ взяті з моніторингу HEPI (Household Energy Price Index for Europe). В ЄС ціну на газ обраховують у кВт•год, щоб споживачам було зручно порівнювати ціни на газ з цінами на електроенергію. Ми перерахували вартість у кубометрах за співвідношенням 1 куб. м = 10.6 кВт•год та офіційним курсом НБУ на євро станом на 18 вересня 2018 – 32,75.
Дані про середні заробітні плати у країнах Європи взяті з Вікіпедії. Курс долара до гривні – 28.
Дані щодо України – Укрстат.
Читайте також: Підвищення ціни на газ в Україні: чому усі можливі альтернативи є набагато гіршими