Він зазначив, що компанія готувала як персонал, так і встановлювала укріплення задля захисту енергооб'єктів. Якби не ці заходи, то збитки були б у два рази більшими.

Дивіться також 60% містян третю добу без світла: як живе Харків після російського обстрілу

Наслідки ударів

Голова НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомив, що за попередніми підрахунками, чек за збитки, який буде предʼявлено Росії за останні атаки, сягає щонайменше 90 – 100 мільйонів євро. При цьому мова йде лиш про високовольтне обладнання компанії.

Проте, за словами Кудрицього, до атак готувалися. Зокрема, було сформовано склад обладнання та матеріалів, проводилася підготовка персоналу. Також на енергооб'єктах встановлювали інженерний захист.

Дуже важливу роль зіграли інженерні укріплення на наших обʼєктах, які облаштовувалися спільно з обласними військовими адміністраціями та Державним агентством з відновлення. За попередніми оцінками, без цього пошкоджень могло бути вдвічі більше, а наслідки ще серйознішими,
– зазначив голова Укренерго.

Він зазначив, що до кінця доби Укренерго планує завершити відновлювальні роботи на найбільш пошкоджених об’єктах в західних, південних та центральних областях. У Харківській, Дніпропетровській та Одеській області ситуація лишається складною. Ремонтники працюють над відновленнями постачання.

Наслідки атаки Росії

  • У Харкові станом на ранок 24 березня відключено до 200 тисяч абонентів. Там енергетики цілодобово працюють над ліквідацією наслідків ударів.
  • Через російські атаки у Кривому Розі запровадили екстрені відключення світла. Енергосистема там має знижену потужність і не витримує. Спочатку планувалося стабілізувати ситуацію шляхом відключення бізнесу, однак доводиться вимикати й побутових користувачів.
  • В Укренерго 24 березня зазначили, що на Одещині та Хмельниччині графіки відключень можуть бути застосовані в разі зростання споживання. А в місті Харків діють мережеві обмеження.