Угорщина не платитиме мінімальну ціну за російську нафту

Таке рішення було прийнято після переговорів з Європейським Союзом. Про це повідомив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.

Читайте також ЄС остаточно встановив межову ціну на російську нафту: що далі

Сіярто, прихильний до російського президента Путіна, зазначив, що "Брюссель має усвідомити: ці та анаогічні заходи найбільше шкодять європейській економіці".

Під час переговорів щодо ліміту цін на нафту ми наполегливо боролися за інтереси Угорщини і, зрештою, досягли успіху: Угорщина була звільнена від застосування ліміту цін на нафту,
— стверджує він.

Міністр додав, що цим рішенням "знову вдалося захистити енергетичну безпеку Угорщини".

Що варто знати про обмеження цін на російську нафту

  • Переговори про встановлення граничної ціни на російську нафту в Брюсселі були суперечливими й тривали понад тиждень. Польща і країни Балтії не погоджувалися на надто високу ціну, оскільки стверджували, що вона не матиме ефекту.
  • Початкова пропозиція G7 передбачала обмеження ціни на рівні 65 – 70 доларів за барель без механізму коригування. Натомість ціну встановили на рівні 60 доларів за барель. У ЄС теж встановили таку ціну.
  • Росія удає, що її це не влаштовує і начебто країна-терористка не збирається продавати нафту за таку ціну. Світ спостерігає за подальшими діями агресора.
  • Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд вважає, що узгоджена державами G7 та ЄС верхня ціна на російську нафту є найкращим варіантом. Мовляв, таким чином Росія не вийде з ринку, але й світові ціни на нафту не зростуть.