Дана постанова про заборону експорту діятиме до дня припинення або скасування військового стану та припинення застосування країною-агресоркою недружніх дій проти України.

Цікаво Просто і швидко: як навчитися інвестувати в криптовалюту

Що буде з торгівлею України та Росії

Україна переважно імпортувала з Росії або напівфабрикати, або сировину. Це стосується газу, нафтопродуктів, різних матеріалів, міндобрив. А вивозила хімічну продукцію, чорні метали та інше. Проте, на сьогодні торгові відносини України та Росії під час повномасштабної війни не можливі. Як наслідок, уряд прийняв постанову про заборону експорту, а щодо імпорту, то зараз не існує точки, з якої можна б було його прийняти.

Як розповів 24 каналу Борис Кушнірук, економічний експерт, після закінчення бойових дій є ймовірність, що торговий апарат з Росією почне відновлюватися.

Борис Кушнірук

Економічний експерт

Якби цинічно це не звучало, але я впевнений, як тільки основні бойові дії закінчаться, почне відновлюватися торговий апарат з Росією. Бо буде продукція, яку ми потребуватимемо з Росії, й навпаки. Якщо це буде робитися не напряму, то це робитиметься через Білорусію, Казахстан, Грузію. Бізнес буде шукати як заробити.

Читайте також ЄС здатний обвалити доходи росії, не відмовляючись від газу

Російський газ під знаком питання

  • Єврокомісія пропонує обмежити ціни на операції з російським газом. Точний ціновий рівень будь-яких обмежень не вказаний. Таким чином, імпортери залишать право продавати газ країни-агресорки за будь-яку ціну, щойно він опиниться в межах єдиного ринку.
  • Пропозиція про обмеження сягає й цін на газ, що використовується безпосередньо для виробництва електроенергії. У Єврокомісії пояснюють, що це зменшить вплив високих цін на газ на рахунки за електроенергію.