Поки що неможливо встановити наслідки атак Росії, а також збитки: масштаби можуть досягти мільярдів доларів. Про це розповів міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв'ю.

Читайте також У 5 областях повернули відключення світла: однак є важливий нюанс

Наразі уряд вивчає різні варіанти фінансування ремонту енергооб'єктів, які були пошкоджені.

Сьогодні ситуація ще складніша, порівняно з минулим роком, оскільки ми втратили багато гідроелектроенергії і змушені проводити планові ремонти атомних блоків,
– пояснив міністр.

Варто зазначити, що в червні минулого року після зимових атак в Україні підвищили ціну на електроенергію майже вдвічі.

Руйнування були значні – і в електроенергетиці, і в електропередачі. Ситуація складна. Ми досі не розуміємо масштаби збитків, оскільки багато об’єктів все ще в руїнах, і ми не можемо до них дістатися,
– підкреслив Галущенко.

За словами міністра енергетики, залежно від ситуації українців у липні – серпні можуть просити максимально економити електроенергію.

Водночас Галущенко наголосив, що навіть у разі величезних збитків Україна матиме базову генерацію, яка покриває від 30% до 50% потреб і росіяни не можуть викликати повторення відключень 2022 і 2023 років.

Росіяни завдають ударів по енергосистемі: коротко

  • Під час атаки вночі 2 квітня під прицілом ворога опинилась енергетична інфраструктура Дніпропетровщини та Кіровоградщини. На жаль, у Кіровоградській області було влучання в об'єкт енергетичної інфраструктури.
  • Складною залишається ситуація у Харкові, адже там внаслідок російських ударів, знищена практично вся критична енергетична інфраструктура. Міський голова Ігор Терехов розповів, що для того, аби відновити та відбудувати те, що окупанти знищили, потрібно вже понад 10 мільярдів доларів.
  • Військовий експерт Павло Нарожний розповів 24 Каналу, що восени доведеться купувати електроенергію за кордоном. Адже ворог нещадно б'є по енергетиці. До того ж зараз росіяни чітко б'ють по генерації, а не розпорошено, як це було торік (тоді були удари по трансформаторах і магістралях).