"Це вимушений крок, бо реформатори зрозуміли, що яму далі копати не можна. А окреслена сума з держбюджету на субсидії – 71 млрд грн – непідйомна. Вона береться з податків, а їх платників стає все менше. Тому й прийняли постанову, яка ускладнює умови отримання субсидій і відмовляє деяким категоріям громадян у соціальній допомозі", – каже Кучеренко.
Відтепер держава не допомагатиме тим, хто має авто, молодше за 5 років, квартиру, площею 120 квадратних метрів, і будинок – у понад 200 "квадратів". А якщо ваш родич або ви працюєте за кордоном, а суму заробітку не зазначаєте, також отримаєте відмову.
Читайте також: Нові правила оформлення субсидій 2018: за що можуть позбавити пільг
За словами екс-міністра, кількість субсидіантів суттєво збільшилась. Так, сьогодні 40% киян користуються соціальною підтримкою держави. Такий об’єм субсидій вбиває економіку будь-якого ОСББ, корпоративу, комунального підприємства. Тому, щоб врятувати економіку, урізати пільги треба.
Вжиті урядом заходи дозволять скоротити обсяг коштів, що йдуть на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, вважає експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.
Однак, повідомляє, що кардинальних змін у підході уряду до питань субсидій не відбулося. Вони рефлекторні і остаточно ситуацію не змінять.
Ефект буде тимчасовим до підвищення тарифів. А їх таки підніматимуть, бо ідеологія нарахування залишається затратною,
– додає експерт.
Читайте також: Скільки українців можуть втратити субсидію: пояснення Мінсоцполітики