В "Укренерго" пояснили, чому довго відновлюють електропостачання після останньої атаки. Все тому, що ціллю Росії ракет стали об'єкти генерації. Це спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів України.

Читайте також Економія світла: які прилади не варто вмикати взагалі, а які – одночасно

Крім того, обстріли спричинили зупинку атомних електростанцій. Проте, до вечора 24 листопада дефіцит в енергосистемі України повинен зменшиться.

Скільки триватиме відновлення після останньої атаки Росії

Як розповідає 24 каналу, Олег Попенко, експерт з ЖКП та голова правління Спілки споживачів комунальних послуг, сказати точно, скільки це триватиме – важко.

Олег Попенко

Експерт з ЖКП та голова правління Спілки споживачів комунальних послуг

Потрібно зрозуміти те, що атаки будуть ще складніші. Відповідно, відновлення потребуватиме все більше й більше часу. Важко поки назвати скільки часу буде потрібно для відновлення. На сьогодні, як ми бачимо, часткове відновлення відбувається в середньому близько доби.

Але стабілізаційні відключення світла будуть надалі працювати. Вони можуть бути ще частішими, адже нам прийдеться постійно обмежувати споживання електроенергії в окремих регіонах, де ситуація зі світлом критична і де люди споживають велику кількість енергії, яку наша енергосистема не може пропустити.

Проблеми з електроенергією й надалі будуть продовжуватися. У нас будуть аварійні та планові відключення. І це все буде продовжуватися не менше, як пів року,
– запевняє Попенко.

До теми Для української електроенергетичної інфраструктури: ЄБРР виділить 372 мільйонів євро на ремонт

Як підготуватися до перебоїв зі світлом та води

  • Запастися висококалорійними запасами продуктів та води, у разі вимкнення світла;
  • Не забувати про павербанки;
  • А якщо їх не має, то використовувати альтернативу: можна заряджати телефон від портативного комп'ютера, коли вони відімкнені від мережі;

Як підготуватися до відсутності світла Як підготуватися до відсутності світла / Інфографіка 24 каналу