В ефірі національного телемарафону заступник міністра енергетики Фарід Сафаров розповів, що потрібно робити, щоб допомогти енергетикам, повідомляє 24 канал.

Актуально Де в Україні не буде світла 19 листопада: графіки відключень

У Міненергетики розповіли, що робити, щоб не перевантажувати енергосистему

Сафаров подякував українцям, які в середньому скоротили своє споживання на 10%. Однак для того, щоб розвантажити мережу і забезпечити максимально комфортне та швидке її відновлення, слід скоротили споживання на 25%. Також не варто користуватись електричними приладами, в яких нема потреби.

Для заощадження електроенергії в першу чергу варто:

  • вимикати світло в кімнатах, де нікого немає,
  • не користуватися електрочайниками та мікрохвильовками, адже їх цілком можна замінити кип'ятінням та підігрівом на плиті,
  • одночасно вмикати праску та пральну машину,
  • знизити температуру бойлера до 50 градусів.

За словами заступника міністра, у майбутньому ситуація в енергетиці може загостритись, тож українці мають до цього підготуватись.

По-перше, ви маєте підготувати теплий одяг, щоб не замерзнути. Також термопосуд – це термоси для гарячої води та їжі, щоб вони довше зберігалися теплими. А також продукти довгого зберігання, щоб швидко їх приготувати,
– пояснив Сафаров.

Він підсумував, що цими речами треба себе забезпечити навіть не через блекаут, а через планові відключення.

У деяких регіонах світла може не бути по кілька днів

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що масштабні російські обстріли українських міст можуть спричинити ситуацію, коли світло в домівках з'являтиметься лише на кілька годин. Тобто українці можуть сидіти без електроенергії по кілька днів.

Станом на 17 листопада приблизно 40% споживачів були від'єднані від електропостачання. Коли ця ситуація зміниться, наразі сказати неможливо.

Варто подивитися – Українські хірурги рятують життя в повній темряві: відео