Що буде з виплатами для ВПО

Перегляд виплат для переселенців відбувається кожні 6 місяців. Наступна перевірка планується у січні 2024 року.

Читайте також Не лише через блекаут: чому українцям можуть відключити світло

Зараз громадяни зі статусом переселенця отримують такі виплати:

  • 2 тисячі гривень – особи старше 18 років;
  • 3 тисячі гривень – діти (до 18 років) та громадяни з інвалідністю.

Кошти перераховують щомісячно після 15 та 28 числа на спеціальний рахунок. Що зміниться у соцвиплатах для переселенців взимку:

  • Грошову допомогу можуть отримати переселенці після повернення з-за кордону. Для цього їм потрібно звернутися в уповноважені органи через 15 робочих днів після приїзду в Україну. Головною умовою є те, що вони не отримували ці соцвиплати раніше.
  • Виплати для ВПО припинятимуться через 3 місяці після закінчення бойових дій або окупації території, на якій вони зареєстровані.
  • Непрацюючі переселенці мають 3 місяці після призначення грошової допомоги на те, щоб влаштуватися на роботу, відкрити ФОП або стати на облік у центрі зайнятості.
  • Через повторну евакуацію 1 серпня 2023 року деякі особи мали переміститися. Тому їм надаватимуть виплати, але лише якщо ці громадяни знаходяться у евакуаційних списках.

Як зміняться інші виплати

Пенсійні виплати зростатимуть з початку 2024 року. Оскільки з 1 січня підвищать прожитковий мінімум, збільшиться і грошова допомога, яка з ним пов'язана.

У березні 2024 року запланована наступна індексація пенсійних виплат. На вчасність проведення перерахунків впливатиме ситуація на фронті. Попри те, що більшість громадян отримають підвищення пенсій, будуть і ті, кому знизять вплати.