Крім надання економічної підтримки, уряд США продовжуватиме використовувати всі інструменти для допомоги Україні у війні. Це стосується й "історичної коаліції санкцій, щоб послабити військову машину Путіна".

До теми США передали Україні зброї на 18 мільярдів доларів, тому змушені прискорено відновлювати ресурси

Скільки грошей отримала Україна

За інформацією Міністерства, до Державного бюджету України надійшла частина гранту у розмірі 1,5 мільярда доларів. Це перший транш грантових коштів з 4,5 мільярда доларів, які надали США через Цільовий фонд Світового банку.

Кошти перерахували у рамках проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні".

Залучені грантові кошти від Цільового фонду багатьох донорів буде спрямовано на оплату житлово-комунальних послуг, підтримку малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства, ВПО, а також на оплату медичних послуг за програмою медичних гарантій тощо.

Як США допомагає Україні у війні

  • Міністерство оборони США нещодавно озвучило, що надало нашій державі понад 20 мільйонів доларів допомоги. Окрім грошей, Вашингтон також регулярно передає для Збройних Сил озброєння, однак його запаси не є безмежними.
  • США виділять Україні 53 мільйони доларів.Виділені кошти спрямують на відновлення української енергосистеми, яку руйнують російські загарбники.
  • На початку листопада Сполучені Штати вже виділили 55 мільйонів доларів з фонду USAID. Речник Держдепу наголосив, що ці кошти спрямували на ремонт та підтримку інфраструктури теплопостачання у 19 регіонах України.
  • Сполучені штати Америки виділили додаткові 400 мільйонів доларів військової допомоги на оборонні потреби.