Де дізнатися розмір субсидії

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України доступна інформація про розмір субсидії на неопалювальний період.

Читайте також Знижка 75% на комуналку: кому з українців доступна така пільга

Отримувачі виплат отримали повідомлення від Пенсійного фонду України щодо призначення або непризначення житлових субсидій, а також про необхідність звернутися до Фонду у разі потреби.

Ці повідомлення розміщені в особистих кабінетах заявників на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України. Для ознайомлення з інформацією необхідно виконати кілька кроків:

  1. Зайдіть на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
  2. Авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП) Дія.Підпис або ID.GOV.UA та увійдіть в особистий кабінет.
  3. У меню зліва оберіть рубрику "Мої повідомлення".
  4. У вікні, що з'явиться на екрані, перейдіть до "Індивідуальні повідомлення" та ознайомтеся з текстом повідомлення щодо житлової субсидії.

Коли треба звертатися по призначення субсидії

Якщо особа вже отримує субсидію, додаткові звернення не потрібні, оскільки Пенсійний фонд самостійно перераховує розмір субсидії на основі наявних даних. Деякі категорії громадян повинні подати заяву та декларацію про доходи й витрати, щоб отримати субсидію влітку.

Для отримання субсидії на неопалювальний сезон особам потрібно звернутися особисто до Пенсійного фонду у таких випадках:

  • Орендатори житла, які самостійно оплачують комунальні послуги.
  • Внутрішньо переміщені особи, що проживають.
  • Фактична кількість осіб у домогосподарстві менше, ніж зареєстрованих.
  • Подається заява на отримання субсидії для покупки газу, твердого або рідкого побутового палива. Також особам, яким в опалювальний сезон субсидія призначена у розмірі 0 гривень, слід звернутися до Пенсійного фонду незалежно від їхнього права на виплату.