Вимушені переїзди українських родин, ракетні обстріли та тривала відсутність електроенергії призвели до того, що діти пропустили певну частину навчального матеріалу. У таких умовах учням потрібно докласти додаткових зусиль, аби наздогнати шкільну програму, і найкраще це робити влітку. 24 Канал розповідає, як можна легко та ефективно надолужити знання дитини у літній період, щоб розпочати наступний навчальний рік впевнено та без стресу.

Читайте Як обрати репетитора для школяра: ключові поради для батьків

З якими проблемами зіткнулися українські діти через війну

З початком повномасштабної війни чимало українських школярів з батьками виїхали за кордон. Там діти ходять у місцеві школи відповідно до законодавства країн, в яких перебувають. Часто учні паралельно продовжують дистанційно навчатися в українських школах.

Однак "тягнути" дві програми дуже важко. Через такий інтенсивний навчальний ритм школярі перевантажені, тому іноді фізично не встигають виконувати всі домашні завдання. Якщо ж батьки обирають лише закордонну освіту, то школярі мають суттєві прогалини у вивченні української мови, літератури та історії нашої держави, адже за кордоном такі предмети не передбачені. Відтак після повернення в Україну це може стати для дітей проблемою. Зокрема, якщо мовиться про зарахування оцінок з цих предметів.


Через війну багато школярів мають проблеми з засвоєнням навчального матеріалу / Фото Pexels

Не легше вчитися й тим школярам, які залишилися в Україні. Більшість учнів перевели на дистанційне навчання. Хоча ця форма освіти в Україні не нова, все ж вона не змогла замінити очну.

На додачу часті вимкнення світла та відсутність інтернету зривали й без того нелегкий процес онлайн-уроків. Через це школярі пропустили або не засвоїли належним чином певні теми, а вчителі часто ущільнювали програму і подавали матеріали доволі поверхово. Як результат – чимало дітей втратили мотивацію до навчання.

Натомість їхні батьки чудово розуміють, що така низька якість знань може завадити професійній самореалізації їхніх нащадків у майбутньому. Тож вони шукають шляхи, як заповнити "пробіли" у знаннях школярів.

Найпоширенішим варіантом є додаткові заняття, однак їх дуже важко вписати у розпорядок дитини під час навчального року. Відтак найкраще наздоганяти шкільну програму влітку. Як зробити це ефективно та комфортно для учня, розповідаємо далі.

Як можна наздогнати шкільну програму

Самостійне навчання

Чимало батьків вважають, що діти можуть вчитися самостійно за підручниками й таким чином засвоїти пропущені теми. Справді, у мережі зараз доступні електронні версії всіх книг, рекомендованих Міносвіти. У них є вся необхідна інформація, й учням не треба додатково щось шукати. На додачу такий спосіб "підтягнути" знання дитини не потребує фінансових витрат.

Головне у самостійному навчанні – мотивація школяра. Однак далеко не всі діти будуть у захваті від перспективи сидіти за книжками влітку, тому можуть постійно відволікатися на інші справи. До того ж якщо підлітки ще можуть усвідомлювати необхідність засвоєння певного матеріалу і погодяться приділити певний час самостійному навчанню, то з молодшими школярами складніше. Найменшим учням потрібна постійна залученість і підтримка одного з батьків. Та не у кожній родині можуть приділяти час додатковим заняттям з дитиною через роботу та велику кількість домашніх справ.


Самостійне навчання вдома залежить від мотивації дитини / Фото Pexels

Допомога репетитора

Школяреві може бути важко самому розібратися у певних темах з хімії, фізики чи математики. У такому випадку без сторонньої допомоги не обійтися. Адже батьки не є фахівцями з усіх предметів.

Щоб допомогти дитині надолужити прогалини у знаннях, дорослі довіряють це завдання репетиторам. Фаховий викладач може зробити акцент у роботі саме на тих темах, які учневі даються найважче. Визначити, у чому саме школяр має "пробіли" можна самостійно або за допомогою класного керівника.

Професійний репетитор стане гарним варіантом для додаткового навчання дитини влітку. Чимало викладачів зараз працюють онлайн, тому вам не доведеться кудись відправляти свого учня – він може відвідувати заняття з будь-якої точки світу.

Однак проблема полягає у тому, аби знайти не просто фахового, а свого репетитора. Тобто таку людину, яка не тільки задовольнить вимоги батьків, а й знайде спільну мову з дитиною, зацікавить її навчанням і легко та доступно подаватиме матеріал. Крім цього, потрібно зважати і на ціну послуг, адже літній курс з репетитором може обійтись недешево.

До теми Без паніки: поради, які допоможуть швидко підготуватися до НМТ

Літній курс від дистанційної школи "Оптіма"

Оптимальним варіантом, який допоможе ефективно "підтягнути" знання дитини під час канікул, може стати навчання у дистанційній школі. Радимо звернути увагу на літній курс "Слухач Recovery", який пропонує дистанційна школа "Оптіма".

Ваша дитина зможе надолужити пропущені теми з кваліфікованими викладачами. При цьому займатися у такому форматі надзвичайно зручно, адже можна вчитися у будь-який час і в зручному місці. Що важливо, вашу дитину не мучитимуть розкладами уроків і суворими строками проходження матеріалів обраного класу.


Курс "Слухач Recovery" дозволяє займатися з будь-якої точки планети / Фото Pexels

А наприкінці навчання кожен учень може скласти підсумкові контрольні роботи та отримати довідку з результатами оцінювання. До слова, зараз ви можете придбати пакет "Слухач Recovery" за акційною ціною. Тож не зволікайте і не втрачайте найголовніше – час.

Якщо ж ви ще вагаєтеся, чи такий формат занять підходить вашій дитині, то маєте унікальну можливість дізнатися про роботу дистанційної школи "Оптіма" з перших уст. 2 травня відбудеться безкоштовний вебінар з ученицею та випускницею школи. Дівчата розкажуть про те, як проходить день на дистанційному навчанні, що їм найбільше і найменше подобається у навчальному процесі. А випускниця школи, яка успішно вступила до Гарварду, також розповість, яким є життя після закінчення дистанційної школи "Оптіма". Ви можете поставити свої питання та отримати відповіді на все, що вас цікавить.