Адже насамперед це потрібно для психологічної та емоційної підтримки дітей, які знаходяться на дистанційному навчанні. Таку думку висловив голова Держспоживслужби міста Олег Рубан у ефірі 24 каналу.

Цікаво Яким буде другий семестр для учнів: відповідь Департаменту освіти і науки

За його словами, онлайн-навчання, яке сьогодні організовують для 1-4 класів треба переглянути.

Вже провели аналіз, що дітей до 10 років доцільно направляти в школи. Вони не є рушійною силою епідемічного процесу і хворіють дуже мало. Небезпеку може викликати лише захворювання вчителів,
– зазначив Рубан.

Він наголосив, що за останні 8 місяців (з травня 2020 року) на коронавірус захворіло 1,7% дитячого населення у віці 10 років.

До слова, з понеділка, 11 січня, школярі у Києві вийшли із зимових канікул. Проте навчання для них відбувається у дистанційному форматі, оскільки до 24 січня в Україні триває локдаун.

Як має проходити дистанційне навчання

Якими мають бути онлайн-уроки? У МОН додають, що тривалість онлайн-уроків, визначена законодавством, зберігається: це 35 хвилин для 1 класу, 40 хвилин для 2-4 класів, 45 хвилин для 5-12 класів.

Проте обмежено час безперервної роботи з технічними засобами навчання:

  • для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;
  • для учнів 10-11 класів – до 30 хвилин, але якщо триває друга година занять, то – 20 хвилин.

Тобто вчитель може використовувати 20 хвилин (для учнів 5-7 класів) для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або викладу матеріалу уроку тощо. А решту часу навчального заняття – а це 25 хвилин – можна організовати роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп'ютера.

Дивіться відео 24 каналу: Рубан про дистанційне навчання