Ініціатива належить студентові Михайлові Василюку. Хлопець каже, що така ідея у нього виникла ще до вступу у виш, однак втілювати у життя її почати саме в університеті.

Дивіться також Українські вчені досі публікують статті у російських виданнях

Студенти виготовляють павербанки з акумуляторів електронних сигарет

Тепер учасники гуртка RoboSprint працюють над реалізацією ідеї Михайла разом.

Насправді це – кропітка й важка робота, яка потребує багато часу, адже ми самостійно займаємося як збором акумуляторів, так і їхнім демонтажем,
– зазначає Василюк.


Викладач Сергій Ващишак разом зі студентами виготовляють з акумуляторів павербанки / УКД

У холі вишу вже навіть збирають електронні сигарети, павербанки й батареї до телефонів та ноутбуків, які вийшли з ладу.

Що цікаво, собівартість таких павербанків є у 2,5 раза менша за фірмові. Натомість надійність краща, бо ці павербанки розробили для використання саме в польових умовах з високими вібраційними й ударними навантаженнями, можливим впливом вологи та коливанням температури.

Так студенти не лише допомагають нашій армії, але й дбають про довкілля. Адже "вейпи" довго розкладаються й забруднюють землю, яка стає непридатною для фермерської діяльності.

  • Раніше ми також розповідали, що очільник Міносвіти Оксен Лісовий анонсував чималі вкладення коштів у наукові розробки в Україні.
  • Міносвіти також дофінансує наукові роботи та науково-технічні розробки молодих учених, які працюють або навчаються у вишах чи наукових установах.
  • Деталі можна прочитати тут.