Джерела 24 Каналу у правоохоронних органах повідомили, що після відкриття кримінального провадження СБУ Ірина Фаріон отримала неприємні новини ще й з "Львівської політехніки".

Дивіться також Образа військових, студент з Криму та кримінальне провадження: що відомо про скандал з Фаріон

Фаріон звільнили з політехніки

Наші джерела у правоохоронних органах повідомили, що скандальну екснардепку, проти якої Служба безпеки відкрила кримінальне провадження по низці статей, звільнили з посади професорки університету.

Причиню звільнення стало те, що Фаріон порушила 41 статтю Кодексу законів про працю – "вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи".

Фаріон звільнили з Львіської політехніки
Наказ про звільнення Фаріон / Джерела 24 Каналу

Невдовзі міністр освіти України Оксен Лісовий теж підтвердив, що "Львівська політехніка" звільнила Фаріон. Він подякував студентам за вміння відстоювати та захищати свої цінності і висловив сподівання, що СБУ дасть справедливу оцінку діям колишньої депутатки.

Позиція Міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки "Львівської політехніки",
– сказав Оксен Лісовий.

Зазначимо, що студенти "Львівської політехніки" близько тижня вимагали звільнення Фаріон. 14 листопада відбувся масовий мітинг, після якого проректор університету заявив, що звільнити Фаріон непросто. У закладі пообіцяли створити робочу групу для вивчення ситуації, а висновки повинні були оприлюднити 23 листопада.

Однак 15 листопада СБУ відкрила щодо Фаріон кримінальне провадження одразу за 4 статтями Кримінального кодексу України.

Головне про скандал з Фаріон

  • Ірина Фаріон публічно образила російськомовних військовослужбовців ЗСУ. Вона заявила, що такі люди не можуть називатися армією, а є "руськими" та "збродом".
  • Крім того, у фейсбуці вона опублікувала скриншот листа від проукраїнського студента, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму. Вона не приховала персональні дані, через що за юнака "взялися" російські спецслужби.
  • Загалом СБУ відкрила щодо Фаріон кримінальне провадження одразу за 4 статтями Кримінального кодексу України, зокрема через порушення рівноправності громадян, образу честі та гідності військовослужбовця, порушення таємниці листування і недоторканності приватного життя.