Напередодні студенти мітингували біля "Львівської політехніки". Вони вимагали її відставки після опальної заяви мовознавиці, наслідком якої став щонайменше один неприємний інцидент. І він пов'язаний зі студентом, але з тимчасово окупованого Криму.

Читайте також Образа військових, студент з Криму та кримінальне провадження: що відомо про скандал з Фаріон

Фаріон більше не працює у "Львівській політехніці"

Львівська політехніка звільнила Фаріон. Відповідний наказ вже підписано ректором. Студенти були, є і завжди будуть потужним рушієм змін та трансформацій,
– наголосив Лісовий.

Міністр наголосив, що Революція Гідності почалася зі студентів. І саме вона остаточно закріпила Україну на євроінтеграційному шляху. Він додав, що починаючи з 2014 року тисячі студентів змінили аудиторії на окопи та пішли боронити рідну державу, свої родини та цінності.

Оксен Лісовий підкреслив, що цей період в історії України "став точкою неповернення та запустив активний процес дерадянізації, час якої давно настав". Він додав, що нині ми продовжуємо "позбуватися тіней радянського минулого". Зокрема, у системі освіти.

Дякую кожному і кожній за небайдужість, вміння відстоювати та захищати свої цінності. Це фантастична риса українців – студентів і молоді,
– наголосив він.

Очільник міністерства додав, що позиція відомства залишається незмінною: в системі освіти немає місця тим, хто не поділяє цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів.

Він висловив сподівання, що СБУ у межах відкритого кримінального провадження справедливо оцінять висловлювання та дії Ірини Фаріон, котра 15 листопада стала колишньою викладачкою "Львівської політехніки".

Власне, 15 листопада СБУ відкрила кримінальне провадження проти Ірини Фаріон. Воно відкрите за статтями, які стосуються:

  • порушення рівноправності громадян у залежності від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;
  • образи честі та гідності військовослужбовця, погроз військовослужбовцю;
  • порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер;
  • порушення недоторканості приватного життя.