На цьому акцентував Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Та розповів, як Росія надалі намагається нищити нашу мову.

Важливо Ї проти Z: як українська мова стала зброєю, символом спротиву і лінією оборони

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Кремінь наголосив: українці право розмовляти рідною мовою знову виборюють зі зброєю в руках. За українську мову, національну ідентичність та право бути господарями на своїй землі гинуть кращі сини та доньки країни.

Росія, як і попередніми століттями, знищує українські книги, культурні надбання, полює на патріотичних відчайдухів, котрі на окупованих територіях продовжують боротися проти намагань агресора відтворити на одвічно українських землях совєтську територію з піонерськими маршами, радянськими піснями та агітплакатами,
– зауважив мовний омбудсмен.

Також акцентував на солідарності у підтримці кримських татар, чия мова також зазнає утисків і репресій з боку російських окупантів в українському Криму.

Як і раніше, очевидна істина: мова має значення. Це та рушійна сила, яка об'єднала українців і весь світ та веде до перемоги України. Підтримувати культурне розмаїття, захищати мови корінних народів, утверджувати українську мову як державну, посилювати обороноздатність держави – наше спільне завдання. З Днем рідної мови!
– звернувся до українців Тарас Кремінь.

Читайте "Рішення для поколінь": чому заборона російської у Могилянці має стати "мовним вогнем"

Як українська мова стала зброєю, символом спротиву і лінією оборони