При цьому нардепи скоротили термін підготовки до другого читання. Автори документа заявляють, що Росія – авторитарна держава, де немає свободи слова та академічної свободи, де освітня та наукова діяльність пов'язані з державною пропагандою.

Читайте В Україні діти досі вивчають російську мову та літературу: де ці "унікальні" школи

В Україні вирішили заборонити російські джерела в освіті й науці

Автори законопроєкту також заявляють, що використання російських джерел не дає можливості українським освітянам та науковцям покинути сферу впливу Росії.

Відповідно до тексту законопроєкту, складові освітньої, науково-освітньої програм та наукові дослідження програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені:

  • на території держави-агресорки;
  • державною мовою Росії;
  • фізичною особою, яка є громадянином держави-окупанта;
  • юридичною особою, зареєстрованою на території Росії.

Одна з ініціаторок документа, нардепка Інна Совсун, наголосила, що в українських університетах студенти досі навчаються за російськими підручниками.

Ми багато зусиль витратили на дискусії, чи є в українській школі місце для Толстого і Достоєвського. Але "pociйський мір" зачаївся в значно менше помітних текстах – у навчальних програмах українських університетів. У вишах викладачі досі пхають студентам підручники, написані в Рociї, та продовжують цитувати в дисертаціях pociйських авторів,
– сказала Совсун.

На її думку, "хронічна прив'язка" українського академічного середовища до російського негативно впливає на якість вищої освіти в нашій державі. Совсун наголошує, що представникам української освіти та науки варто орієнтуватися на західну. При цьому почати варто з вивчення англійської мови.

Також, згідно з документом, держава має забезпечити видання та поширення джерел інформації у сфері наукової та науково-технічної діяльності українською мовою.

До теми Це питання національної безпеки: у Києві повністю виключили російську з навчальних програм

Де в Україні ще вивчають російську мову та літературу

  • У деяких школах Одеської та Кіровоградської областей діти досі вчать російську. Цю інформацію підтвердили обласні департаменти освіти.
  • У навчальному закладі Онуфріївської селищної ради Кіровоградській області 111 дітей вивчають російську мову.
  • На Одещині російську мову та літературу ще вивчає 10 учнів в Одеському приватному навчально-виховному комплексі "Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів "Гармонія – ХХІ століття".
  • Факультативно мову та літературу ворога також вчать у 3 комунальних та 8 приватних школах Одеси.
  • У департаменті освіти Одеської області при цьому посилаються на право індивідуального вибору.