Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий розповів про цю модернізацію. Зокрема, уточнив, як зміниться зміст цих шкільних предметів.

Читайте "Є чимало штучних предметів": експертка розповіла, як зменшити навантаження на учнів

Зміст української літератури та історії України реформують

Міністр вважає, що треба перш за все переглянути зміст курсу української літератури. Зокрема, модернізувати його, повернути "загублені" імена, починаючи з ренесансно-барокових літературних творів і закінчуючи сучасними живими письменниками. Також варто усучаснити методи викладання, адже література дає можливість учням аналізувати вчинки героїв, розвивати уяву, створює світи.

Викладання історії України також варто модернізувати, вважає Лісовий.

Донині у викладанні цього предмета було дуже багато імперського контексту. Маємо вивчати свою історію з точки зору успіху: ми – успішна та мегастійка держава. Ми – країна, яка зберегла свою територію, мову, культуру в оточенні імперій,
– наголосив міністр.

Курс шкільної історії має демонструвати сучасним дітям успішність України, щоб кожен випускник відчував власну генетично закладену спроможність до стійкості та успіху, акцентував очільник МОН.

Важливо Школа навчить або зруйнує: як врятувати українських учнів від "граніту науки"

Глава МОН назвав термінові зміни української освіти

  • Перш за все в Україні дбатимуть про безпеку учнів та вчителів під час освітнього процесу.
  • Не менш важливим завданням на сьогодні є і повернення до очного навчання.
  • Ще одне важливе завдання, яке ставить для реалізації МОН, – організація якісного онлайн-навчання. Це для школярів за кордоном та тих, хто через безпекову ситуацію в Україні змушений вчитися дистанційно.
  • Серед інших важливих завдань для втілення – тотальна цифровізація та оптимізація доступу до освіти через створення індивідуальних кабінетів.
  • Ще одним пріоритетом МОН є модернізація та трансформація системи професійної освіти.