Очільниця Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко розповіла, що робити учаснику тестування, якщо йому відмовили у додатковій сесії тестування. Також уточнила, чи всі, хто хоче взяти участь у додаткові сесії НМТ-2023, має на це право.

Важливо Шлях до вишу 2023: що має зробити абітурієнт після складання НМТ

Як діяти, якщо відмовили у додатковій сесії НМТ-2023

Вакуленко наголосила: якщо учасник НМТ впевнений, що йому неправомірно відмовили у додатковій сесії тестування, він може подати апеляцію. Але це не стосується тих учасників, які незадоволені своїми результатами і хочуть взяти участь у додатковій сесії НМТ, аби отримати кращі бали.

Якщо ситуація справді була поважна, учасник може подати апеляцію до апеляційної комісії при УЦОЯО. При цьому має детально у зверненні описати ситуацію і додати документи, які підтверджують цю ситуацію, якщо вони є,
– уточнила очільниця УЦОЯО.

За її словами, у Центрі вивчать ситуацію: те, що відбувалося у тимчасово-екзаменаційному центрі, і відповідні матеріали.

Якщо визначимо, що сталася помилка, то вам допустять до участі у додатковій сесії,
– уточнила Вакуленко.

Водночас зауважила: ті учасники, які просто хочуть перескласти тестування через погані результати, не можуть брати участь у додатковій сесії.

Зауважимо: очільник МОН Оксен Лісовий розповідав, що понад 500 учасників не завершили тестування через тривалі повітряні тривоги. За його словами, якщо учасники не змогли скласти або завершили тестування через об'єктивні причини, вони візьмуть участь у додатковій сесії тестування. Вона стартує 11 липня.

Читайте Вступна кампанія на бакалаврат у 2023 році: які дати мають запам'ятати абітурієнти

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • У 2023 запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбулася протягом 5 – 23 червня. Додаткова буде тривати протягом 11 – 24 липня.
  • Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • НМТ містить завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • Тести випускники складають у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створили як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Офіційні результати НМТ за шкалою 100 – 200 балів розмістять до 28 червня у персональному електронному кабінеті вступника.
  • Вступна кампанія у 2023 році відбуватиметься дистанційно через електронні кабінети вступника.
  • Їхня реєстрація починається 1 липня.
  • Приймання заяв і документів від вступників триватиме з 19 до 31 липня.