Про це розповіла під час прямого ефіру заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

Читайте Як отримати українську шкільну освіту за кордоном

Який рівень англійської мови буде на НМТ

На НМТ буде той рівень англійської мови, який позначений в чинній програмі зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, уточнила заступниця директора УЦОЯО.

За словами Вакуленко, максимальна складність завдань буде на рівні В2. Загалом переважна більшість завдань буде рівні В1.

Чи можна використати для вступу замість тесту з іноземної мови сертифікат міжнародних іспитів

Вакуленко також розповіла, що раніше можна було використати результати міжнародних іспитів, наприклад, IELTS, для зарахування державної підсумкової атестації.

З огляду на те, що цього року ДПА скасована, а механізму врахування результатів міжнародних іспитів як результатів НМТ немає, тому ні (не зараховуватимуть результати міжнародних іспитів для вступу замість результатів НМТ, – ред.),
– уточнила вона.

Тому для того, аби отримати результат НМТ з англійської мови, потрібно буде проходити оцінювання з цього предмета.

Важливо НМТ та вступна кампанія 2023: все, що мають знати абітурієнти

Вступна кампанія – 2023: коротко

  • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов'язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
  • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
  • У МОН запланували дві сесії НМТ – 2023: основну і додаткову.
  • Основна відбудеться у червні, додаткова – у червні – липні. Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.
  • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп'ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном.
  • Реєстрація на НМТ – 2023 відбудеться у квітні.
  • Підтвердження участі у тесті та остаточний вибір місця проходження НМТ запланували на травень.
  • Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.