Однак після закінчення війни в Україні планують повернути класичну модель тестування. Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву директорки Українського центру оцінювання якості освіти Тетяни Вакуленко в ефірі телеканалу "Київ".

Дивіться також Які мінімальні бали для вступу на бюджет треба набрати на НМТ

Коли в Україні повернуть ЗНО

Вакуленко розповіла, що ця класична модель тестування передбачає, що один предмет вступник складає в межах одного дня оцінювання. Як було раніше під час складання ЗНО.

Ми хочемо повноцінно дати можливість вступникові проявити свої навчальні досягнення, а нам – якнайкраще оцінити вступника,
– уточнила вона.

Водночас очільниця УЦОЯО зазначила, що навряд чи в Україні повернуть паперове тестування.

На сьогодні, як ми бачимо, комп'ютерне оцінювання повністю себе виправдовує. Вступники швидше отримують результати. Ми так само,
– додала вона.

НМТ – важливий тест для кожного школяра, тому варто довірити підготовку професіоналам. Таким, як репетитори Optima Academy. Тут учні можуть здобути необхідні знання з обраних предметів у зручному для себе форматі. Тож готуйтеся до НМТ разом із професіоналами!

Вакуленко при цьому уточнила, що УЦОЯО може забезпечити у межах комп'ютерного оцінювання ті формати тестів, які на сьогодні не реалізовують з огляду на брак часу.

Наприклад, відкриті завдання, написання власного висловлення тощо. Все це можна зреалізувати у межах комп'ютерних тестувань,
– резюмувала вона.

Чим відрізняється НМТ від ЗНО

Вакуленко розповідала, що національний мультипредметний тест відрізняється від зовнішнього незалежного оцінювання тим, що це комп'ютерне оцінювання з трьох предметів, який учасник пройде протягом одного дня та відразу отримає результат.

ЗНО раніше включало повноцінні тригодинні тести з кожного предмета.

НМТ при цьому не містить завдань, які передбачають написання, до прикладу, есе.

Як відбуватиметься НМТ у 2025 році

  • Національний мультипредметний тест у 2025 році міститиме перевірку знань з 4 предметів.
  • Три будуть обов'язковими і один – на вибір.
  • Тестування відбуватиметься з 14 травня до 25 липня.
  • Формат НМТ буде незмінним: протягом 120 хвилин учасники НМТ виконуватимуть тести з української мови та математики. Потім буде 20-хвилинна перерва, після якої вони продовжать тест, виконуючи завдання з історії України та предмета за вибором.