Такі дані навів заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків. Зауважимо, що саме наявність укриття дає можливість школі покликати учнів на офлайн-навчання.
Дивіться також Одна із країн Європи заборонила учням користуватися телефонами у школі
Скільки шкіл досі не мають укриттів
Посадовець зазначив, що станом на кінець минулого навчального року приблизно 75% шкіл мали укриття та працювали в очному або змішаному форматах. З 1 січня 2025 року сховища матимуть близько 80% шкіл. Але цього недостатньо.
Потреба в укриттях залишається великою: без сховищ залишаються близько 1800 шкіл,
– наголосив Сташків.
Заступник Лісового при цьому нагадав, що 2023 року на будівництво укриттів держава виділила 1,5 мільярда гривень. За ці кошти відремонтували і спорудили 187 захисних споруд. Цьогоріч на цю потребу виділили 7,5 мільярда гривень. За ці кошти планують побудувати і відремонтувати 77 укриттів, зокрема 24 для профтехів.
Розумієте, що шкільна очна освіта перестала давати дитині базові знання? Це не привід для паніки. Щоб відчути різницю у підході до викладання та забезпечити дитину найкращими навчальними матеріалами, випробуйте дистанційне навчання у школі "Оптіма" або ж зверніться до репетиторів від Optima Academy.
Посадовець також розповів, що є регіони, де навіть за наявності укриття відновити очне навчання неможливо – не дають такої змоги безпекові умови. Однак загалом на порядку денному – першочергова потреба будівництва укриттів у школах, де можна буде відновити очне навчання.
У низці громад ми будуватимемо одне укриття на 3 – 4 школи. Тобто сховище буде в так званій опорній школі, до якої автобусами підвозитимуть дітей з 2 – 3 сусідніх невеликих шкіл,
– резюмував заступник очільник МОН.
- Раніше президент України розповідав, скільки шкіл запрацювали у режимі офлайн. Деталі читайте за посиланням.