Про це повідомили в Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Вступна кампанія цьогоріч традиційно розпочнеться наприкінці весни.

Читайте також Чи отримують зарплату українські вчителі, які опинилися у російській окупації

Дистанційно та без НМТ: деталі вступу для абітурієнтів з ТОТ

Вступна кампанія у вищих навчальних закладах розпочнеться наприкінці весни. Абітурієнти з тимчасово окупованих територій зможуть вступити в українські виші дистанційно.

Для цього їм не потрібно буде складати НМТ – національний мультипредметний тест. У Мінреінтеграції додали, що такі умови вступу стосуються школярів, які зареєстровані та перебувають на окупованій території.

Наразі процедура вступу ще перебуває на стадії опрацювання, її оприлюднять пізніше. Але вже зараз відомо, що після зарахування до вишу впродовж 3 місяців після початку навчання абітурієнт повинен буде укласти договір про здобуття освіти,
– зазначили у міністерстві.

Всі пільги та категорії тих, на кого вони поширюються, у 2023 році збережуть. Детальніше про це можна буде дізнатися навесні.

Зверніть увагу Як студентам-контрактникам з окупованих територій перевестися на бюджет: інструкція

Скільки дітей з ТОТ вчаться онлайн в українських школах

  • Частина школярів, які навчаються в українських школах, робить це з тимчасово окупованих територій. Вони здобувають освіту дистанційно у понад 1 тисячі українських шкіл.
  • Про це повідомив очільник МОН Сергій Шкарлет. Він також додав, що станом на жовтень 2022 року кількість учнів з тимчасово окупованих територій сягнула майже 100 тисяч.
  • Загалом на той період в Україні навчалися практично 4 мільйони учнів у майже 12 тисячах шкіл. З них понад 160 тисяч школярів – переселенці.