Один із таких закладів освіти для українців за кордоном показала перша леді України Олена Зеленська. У цій школі вчиться тисяча українських дітей.

Важливо Скільки українських дітей пішли вчитися у школи Польщі, Чехії та Німеччини, Франції

Школа "Материнка" імені Дмитра Павличка у Польщі

Так, у Варшаві функціонує українська школа "Материнка" імені Дмитра Павличка. Її створили ще у 2017 році завдяки Фонду "Український освітній центр". Спочатку дітей у варшавській школі навчали і за українською, і за авторськими програмами. А через два роки школа повністю перейшла на програму МОН України. Тепер учні мають змогу отримувати документи про українську освіту.

Школа Материнка імені Дмитра Павличка у Варшаві
Діти з Оленою Зеленською у школі "Материнка" у Варшаві / фото першої леді України

У лютому 2022 року педагогічний колектив цієї школи у Варшаві поповнили понад 60 учителів з України. Також взяли на навчання і дітей-біженців.

У Дмитра Павличка, на честь якого названа школа, є вірш, який закінчується рядками: "Всі народи рівні. А земля там найкраща, де вродився ти!" Дуже хочу, щоб наші діти повернулися додому, де на них чекали б рідні школи – й такі ж безпечні,
– наголосила Олена Зеленська.

Читайте Діти вчаться рідною мовою: українка відкрила садок та освітній хаб у Румунії

Як вчаться українські діти за кордоном

  • За даними Європейської комісії, станом на 1 вересня понад 506 тисяч українських дітей-біженців пішли у школи країн ЄС. Загалом учні разом із батьками виїхали до 44 європейських країн, а також до США, Канади, Австралії, Японії.
  • Найбільше українських дітей вчиться у школах Польщі. Цього навчального року поріг польських шкіл переступили 185 тисяч українських дітей.
  • У німецьких школах зараз вчиться близько 180 тисяч українських дітей. Ця цифра продовжує зростати. Наші земляки також пішли вчитися й у професійно-технічні училища.
  • У Чехії цього навчального року за парти місцевих шкіл сіло до 60 тисяч українських дітей-біженців.
  • У Франції 1 вересня почали навчальний рік у місцевих школах 18 тисяч українських школярів.