У деяких корпусах вже закупили генератори. Однак інші змушені підлаштовуватися під графіки аварійних відключень світла.

Читайте В Україні вирішили заборонити російські джерела в освіті й науці

Як вчаться студенти напередодні сесії

  • Львівська політехніка

Олександ Сідлярчук – студент першого курсу Львівської політехніки – каже, що до відключення світла підготувався. Вже закупив повербанки, ліхтарики та їжу, яка довго зберігається. Адже у гуртожитках є лише електричні плити для приготування їжі.

Загалом Львівська політехніка налічує 18 гуртожитків. Цього року у них заселилися близько півтори тисячі студентів. Директор студмістечка Ігор Гельжинський каже, що світло у гуртожитках вимикають щодня. Тому планують закупити генератори.

  • Університет імені Франка

Також підготовку до зими почали у гуртожитках університету Франка. Там вже придбали 20 генераторів. Усі студенти знають графіки відключень і вже підлаштувалися до планових.

Однак встановили генератори ще не всюди. Деякі студенти через планове відключення світла готуються до сесії у їдальні сусіднього гуртожитку. Там вже є генератор. Дівчата пишуть конспекти, слухають лекції та переглядають матеріали, які у нас є, щоб підготуватися до сесії.

До теми "Не можемо зірвати кампанію": Шкарлет розповів про альтернативу вступу у виші у 2023 році

В Україні заборонять російські джерела в освіті й науці

Автори законопроєкту заявляють, що використання російських джерел не дає можливості українським освітянам та науковцям покинути сферу впливу Росії.

Відповідно до тексту законопроєкту, складові освітньої, науково-освітньої програм та наукові дослідження програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені:

  • на території держави-агресорки;
  • державною мовою Росії;
  • фізичною особою, яка є громадянином держави-окупанта;
  • юридичною особою, зареєстрованою на території Росії.