Відповідні роз'яснення містить лист МОН, зазначає 24 Канал з посиланням на Osvita.ua. Документ надіслали обласним департаментам освіти та науки.
Дивіться також Як можна отримати "вчительську тисячу"
Чи збільшуватимуть суму "учительської тисячі"
Розмір доплати вчителю визначатимуть пропорційно до обсягу навчального навантаження або обсягу педагогічної роботи, яка він виконує. Якщо вчитель має навантаження менше, ніж унормована ставка, він отримуватиме базові 1300 гривень (1000 гривень "на руки").
Якщо педагог суміщає посади, наприклад, адміністративну та вчительську, або психолога та вчителя, асистента вчителя та вихователя групи продовженого дня тощо, то в такому разі доплату нараховуватимуть у розмірі 1300 гривень за основною посадою та пропорційно від годин на другій посаді.
До прикладу, практичний психолог (основне місце роботи, основна посада) на 0,25 ставки (менше ставки), який має навантаження за тарифікацією як вчитель 18 годин на тиждень, матиме розмір доплати 1300 гривень незалежно від обсягу педагогічної роботи як практичному психологу та 1300 гривень як вчителю.
Дивіться також "Штурм" аспірантури, протести проти об'єднання ЗВО, марні надії учителів: скандали в освіті 2024
Що відомо про доплати вчителям
- З 1 січня 2025 року вчителі в Україні отримуватимуть щомісячну доплату до зарплати у розмірі 1000 гривень, яка зросте до 2000 гривень з 1 вересня.
- У МОН зазначили, що доплати передбачені для всіх педагогічних працівників шкіл: вчителів, психологів, керівників гуртків тощо.
- Кошти нараховуватимуть незалежно від того, чи вчитель звернувся, чи не звернувся. Їх заклали у державний бюджет на 2025 рік.