Також варто заздалегідь ознайомитися зі списком документів, які потрібні майбутнім магістрам для вступу. Відповідно до Правил прийому на навчання до вишів, у 2024 році вступники в магістратуру подають заяви тільки в електронній формі.

Дивіться також Абітурієнтам в аспірантуру не зарахують сертифікат з іноземної мови

Що мають знати вступники в магістратуру у 2024 році

Виняток становлять особи, які не можуть зареєструвати особистий електронний кабінет вступника:

 • у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства, крім осіб з посвідкою про постійне проживання в Україні;
 • у разі подання іноземного документа про освіту;
 • у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
 • у разі подання заяви на вступ до або після встановлених цим Порядком строків роботи електронних кабінетів вступників;
 • у разі неможливості зареєструвати особистий електронний кабінет вступника або подати заяву в електронному вигляді з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії ЗВО.

Незалежно від форми подання заяви, вступнику в магістратуру необхідно мати обов'язкові для вступу документи.

Копії зазначених нижче документів можна завантажувати до електронного кабінету вступника під час подання заяви до закладу освіти та подати до приймальної комісії у випадку зарахування на навчання.

Дивіться також Завершується реєстрація на вступні іспити в магістратуру та аспірантуру

Які документи потрібні для вступу на магістратуру

 • Документ, що посвідчує особу.
 • Екзаменаційний листок, отриманий під час реєстрації на ЄВІ / ЄФВВ.
 • Військово-обліковий документ (для військовозобов'язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, а для призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць).
 • Документ (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, якщо інформація про нього не зберігається в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.
 • Документи, що засвідчують підстави для спеціальних умов участі у вступній кампанії, інформація про які доступна в державних реєстрах.
 • Кольорова фотокартка розміром до 1 мегабайт у форматі jpg із співвідношенням сторін 3 х 4.

Виші у своїх правилах прийому можуть встановити додатковий перелік документів, якщо цього вимагають особливості вступу на певну спеціальність чи конкурсну пропозицію.

Якщо з об'єктивних причин документ про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень відсутній, можна подавати довідку державного підприємства "Інфоресурс" про його здобуття, зокрема без подання додатка до документа про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень.

Під час прийняття на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі – Документ), обов'язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міносвіти України від 5 травня 2015 року № 504 "Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.