Вона до кінця навчального року проводить комплексне моніторингове дослідження відповідних ризиків. Чиновники протягом січня-лютого 2024 року проаналізували, скільки студентів, яким понад 30 років, вступило у виші та коледжі протягом останніх трьох років.

Дивіться також Лісовий заявив, що закон про мобілізацію зменшить кількість вступників до вишів

Яка тенденція щодо вступу чоловіків старшого віку до вишів

Так, результати дослідження свідчать про аномальне збільшення кількості вищезгаданої категорії студентів у 2022 році – аж у 19 разів. Найбільше – у приватних вишах, у відокремлених структурних підрозділах ЗВО та у деяких закладах державної форми власності.

Зазвичай вступники обирали здобуття непослідовних рівнів освіти, університети у великих містах, спеціальності, найдешевші за вартістю або ті, де для вступу потрібні були лише мотиваційні листи (без складання НМТ). Не часто такі чоловіки вступали у 2022 році у заклади медичного спрямування та на ті спеціальності, де жорсткий конкурсний відбір.


Скільки чоловіків 1964 – 1994 років народження вступали до вишів / інфографіка ДСЯОУ

У Службі також кажуть, що через зростання кількості вступників на контрактне навчання у виші збільшується навантаження на аудиторний фонд та викладацький склад. Тож існує небезпека недотримання керівниками окремих вишів вимог законодавства стосовно організації освітнього процесу.

У ДСЯОУ при цьому вбачають значні ризики, що можуть спричинити тривалі негативні наслідки на рівень організації освітнього та управлінського процесів, ступінь забезпечення вишів науково-педагогічними (педагогічними) працівниками, а також якість підготовки фахівців різних галузей.

  • Раніше ми інформували про те, що очільник Міносвіти Оксен Лісовий заявив, що в Україні – негативна динаміка щодо кількості вступників до вишів. Картину, за його словами, трохи спотворюють абітурієнти старшого віку. Лісовий також зазначив: у разі ухвалення законопроєкту про мобілізацію вступників стане менше.