Рибу два роки вирощували, аби поселити у Дніпрі. Три тонни випустили до річки з берега. Масштабний захід організовували під сезон, погоду та з розрахунку на спонсорські гроші.

"Наразі всі зариблення, дуже прикро, але відбуваються за рахунок рибалок-любителів, громадських організацій, клубів, наприклад, підводних мисливців, або фондів, створених для підтримання екології міста Києва, Київської області, та й взагалі України", – розповів голова Київського рибохоронного патруля Володимир Мухін.

Читайте також: Вирубка лісів в українських Карпатах: у мережі показали жахаючі фото

Зарибили 1 листопада не випадково. Адже саме з цього дня починає діяти заборона на вилов у зимувальних ямах, навіть для любителів з вудочками. Порушників каратимуть штрафами.

Судак – це одна із найцінніших промислових риб. Компенсувати доведеться 510 гривень за кожен хвіст. Більш малоцінні види риб, такі як карась, це 17 гривень. В нас нещодавно був випадок, коли рибалка-любитель на Канівському водосховищі чесним способом виловив 102 особини судака. Перевищив добову норму в 3 кілограма. Нарахований збиток був 52 тисячі гривень,
– зазначив Володимир Мухін.

Найцінніше таке зариблення, в першу чергу, не для рибалок. Дніпро простягається на більш ніж 2 тисячі кілометрів. Близько тисячі кілометрів в Україні – в Черкаській, Чернігівській, Кіровоградській областях. Та останні роки річка всихає, заростає та потерпає від забруднення. Екологи запевняють, риба природньо очищує водойми.

Щоби поповнити води Дніпра, зариблюватимуть ще, кажуть в рибоохороні Київської області та Міністерстві екології. Однак за планом, лише навесні та в залежності від фінансування.