Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   "Екс-смотрящий" за вугіллям під крилом Кононенка: бізнесмен Кропачов нарешті дав інтерв'ю

   Віталій Кропачов, вугільний бізнесмен, якого називали куратором галузі від нардепа Кононенка, та про якого програма "Наші гроші" зняла гучне розслідування, прийшов у студію 24 каналу, аби дати інтерв'ю в програмі "Он воно як" Денису Бігусу та Алісі Юрченко.

   Свого часу журналісти "Наші гроші" зняли про Віталія Кропачова велике розслідування. За президентства Порошенка він обріс вугільними активами і значним впливом на частину державних шахт. Так і отримав статус одного з кількох неофіційних кураторів вугільної галузі під крилом нардепа з БПП Ігоря Кононенка, який тоді керував всю енергетику.

   Читайте розслідування про Кропачова від "Наші гроші": Які компанії наживаються на українських шахтах

   Після розслідування "Наших грошей" в офіс "смотрящого" за вугіллям Віталія Кропачова прийшли з обшуком детективи НАБУ. Бізнесмен звинуватив в обшуку журналістів і подав в суд. Але фактів, які "смотрящий" вимагав спростувати, не було в сюжеті.

   кропачов
   Що відомо про Кропачова

   Тоді журналістам не вдалося від Віталія Кропачова отримати навіть відео коментар, а тепер він раптом погодився прийти в студію.

   Ви прийшли в студію, це тому що тепер вас правильніше називати екс-смотрящим?

   Я думаю, що поступила пропозиція, і я прийшов. Я офіційного запрошення про надання інтерв'ю вашим каналам або вам особисто не отримував. Тому давайте не будемо пересмикувати. Є пропозиція – я прийшов. Незалежно від вашого формулювання: смотрящий чи підглядуючий і так далі. Ми можемо розкласти все по кісточках. Протягом програми ви отримаєте всі відповіді на питання, які вас цікавлять.

   кропачов
   Відповідь на запит

   В декількох інтерв'ю ви багато разів говорили про те, що це просто журналісти все придумали, що це створений демонічний образ. Все ж таки, щодо стану півроку тому і зараз, як ви бачите свою роль в галузі? Ви в ній хто?

   Дивіться, я в галузі і півроку тому, і рік відчуваю себе гравцем ринку, в якого є збагачувальні фабрики – офіційно куплені, які мають об'єми переробки того ж державного вугілля і свого приватного вугілля – які продовжують працювати на цьому ринку. Нічого не змінилося з цього статусу. Тобто демонізація чи питання, пов'язані з тим, що хтось за кимось дивиться і так далі… Ну, так сталося. Я купив фабрики, і ми збагачуємо вугіллям державні підприємства. Що створює певну хвилю різного роду тлумачень. Не я один хотів купити фабрики. Так, це була певна група облич, і не одна, які хотіли їх придбати.

   Яка різниця між бізнесменом і смотрящим?

   Смотрящий – це людина, яка контролює те, що йому не належить. Так?

   Так. Наприклад, державні підприємства, шахти, вугільні об’єднання.

   кропачов
   Контроль Кропачова

   Що робить смотрящий?

   Він просто розставляє кадри і використовує державні об'єкти для розвитку свого бізнесу.

   Якого саме свого? В чому саме ви бачите розвиток мого бізнесу, особисто мого бізнесу, якщо я розставив якісь кадри чи можу розставити ці кадри?

   Наприклад, ви можете домовитися про постачання вугілля на "Центренерго", якщо контролюєте шахту і маєте людей в "Центренерго".

   Дивіться, ми від шахт перестрибуємо до "Центренерго". "Центренерго" – це державна компанія, яка протягом останніх років показувала доволі хороші результати фінансової діяльності. Так? Так. Є дві форми роботи з "Цетренерго". Вона може згідно із законом про закупки (це питання до депутатів і наявності корупції)... Тобто є чітко прописаний пункт 4.1, що для теплоенергогенерації не вимагається структура ProZorro для купівлі вугілля. Так? В мене питання: чому?

   І в нас питання.

   В мене дуже велике питання, чому. Але "Центренерго" йде цілком іншим шляхом, вона виставляє лоти на енергобіржу, і купує звідти. Збіржеві контракти, в яких беруть участь всі. І ДТЕК. Виставлялися ми, виставлялась ДВП. Ось така була схема роботи.

   Чи купує "Центренерго", фактично, вугілля Кропачова з шахти "Краснолиманська" та відповіді на інші гострі питання – дивіться у відео програми 2Он воно як".

   Відео розслідування "Наших грошей" 2018 року:

    

   Джерело: 24 канал
   powered by lun.ua
   Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
   Коментарі
   Більше новин
   Залиште відгук