Він зазначив, що "у 1997-2000 рр. розвідорган України, яким я керував, за вказівкою Президента Леоніда Кучми сприяв Генпрокуратурі в розслідуванні справ Павла Лазаренка.

Як відомо, врешті-решт, він постав перед судом у США і був визнаний винним. До Юлії Володимирівни було багато запитань, пов`язаних з її співпрацею з Лазаренком. Але на той час вона мала статус народного депутата і не співробітничала зі слідством. У 2005 році справи проти неї були закриті. Протизаконно, як я вважаю".

На зауваження журналіста про те, що є сенс провести тотальну амністію "вихідців з 90-х", адже "кого не візьми з успішних людей, що робили бізнес у 90-і роки, скрізь будуть злочини, економічні, точно, Смєшко сказав: "Ви маєте на увазі практику "амністії капіталів" з метою їх повернення в країну? Світова історія знає такі приклади для залучення в економіку додаткових інвестицій. Для України при правильному використанні це також може зіграти позитивну роль".

Проте, за словами колишнього глави СБУ, не слід і тут плутати різні речі: "амністію капіталів" і "амністію політиків". Перша, можливо, оздоровить економіку, друга — згубна для держави. Врешті-решт, нечесний бізнесмен ризикує лише своїми капіталами, своєю власною репутацією і долею своїх близьких. Політики ж за великим рахунком відповідальні за долю держави і цілого народу..."

Нагадєамо, 5 серпня 2011 року Юлію Тимошенко заарештували ухвалою судді Родіона Кірєєва та помістили у Лук'янівське СІЗО.