Обрання запобіжного заходу Балоню: деталі

Про обрання запобіжного заходу для Андрія Балоня повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Важливо Екснардепа Мартиненка засудили в Швейцарії до 28 місяців в'язниці: в чому його звинувачують

Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокурора та детективів та застосував до підозрюваного Андрія Балоня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з альтернативою внесення застави у розмірі майже 10 мільйонів гривень.

Перед цим суд також обрав запобіжний захід для співучасника звільненого глави області – голові патронатної служби апарату ОДА Сергію Шевченку. Його суд взяв під варту до 23 серпня з можливістю внесення застави в 5 мільйонів 67,5 тисячі гривень.

Їх обох 25 червня затримали детективи НАБУ, коли вони вимагали хабар в 1,8 мільйона гривень у ще одного чиновника за те, щоб не перешкоджати його діяльності.

На затримання Балоня зі спільником миттю відреагував Президент України Володимир Зеленський – він заявив про звільнення чиновника.

Андрія Балоня звинувачують за статтею про прийняття пропозиції чи обіцянки хабаря в особливо великому розмірі з боку чиновника. За це йому загрожує до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.

До теми Вкрав – сідай: Зеленський звільнив голову Кіровоградської ОДА

Як цю справу прокоментував сам Балонь

Вже колишній чиновник під час суду стверджував, що жодних доказів його причетності до вимагання коштів немає, а справа проти нього – сфабрикована.

Шановний суд. Я хочу зробити заяву про те, що я не скоював жодного кримінального правопорушення. Вважаю себе невинним. Вважаю, що ці матеріали – повністю сфабриковані, щоб дискредитувати моє чесне ім'я. Я совісно працював з 11 листопада, і продовжую працювати й сьогодні на посаді очільника Кіровоградської ОДА, попри указ президента,
– заявив він.

Водночас Балонь переконує, що в протоколі правоохоронців правдою є лише перший абзац. Там мовиться про допит свідка – Бойчука Ігоря Романовича. Він давав свідчення 15 травня 2020 року. Все інше – творчість силовиків.

Також він розповів, що після того, як дізнався про погодження з Кабміну його відставки, то написав першому заступнику керівника Офісу Президента Сергію Трофімову. Той відповів, що дійсно Балонь більше не займатиме посаду голови облдержадміністрації та запросив його до Офісу.

Їхня розмова в ОПУ стосувался помічника Балоня – вищезазначеного Сергія Шевченка. Начебто Трофімов заявив, що "історія із Шевченком – дуже погана та матиме продовження".

Цікаво 100 днів роботи Венедіктової: генпрокурор похвалилася посадками – це здебільшого не топполітики

Хто такий Андрій Балонь: коротко

  • Народився він у 1982 році в містечку Стебник на Львівщині. Є юристом за освітою й кандидатом юридичних наук. У 2013 році закінчив Національний університет внутрішніх справ України.
  • З 2003 по 2004 рік Балонь працював спершу слідчим, а потім і заступником начальника у різних районних і міських відділах Головного управління МВС на Львівщині.
  • У 2012 – 2013 роках він був керівником слідчих управлінь МВС на Житомирщині та на Полтавщині. Згодом заступником начальника МВС у Полтавській області.
  • З травня 2017 по 2019 рік – заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації з гуманітарних питань, фінансів та взаємодії з правоохоронними органами. Очолив Кіровоградську ОДА 8 листопада 2019 року.