Проте, доступні в безлічі варіантах, кольорах та дизайнах, сучасні каміни влетять у копійку. Наприклад, витвір мистецтва від французького дизайнера Домініка Імберта обійшовся своїм новим власникам у 10 тисяч євро. Ціна не відлякала Каролін Шнель та її чоловіка - подружжя давно мріяло про камін у центрі кімнати.

“Це так розслабляє. Приходиш додому з роботи, дивишся на полум'я, а воно горить на фоні моря. Одразу ж почуваєш себе краще”, - каже власниця каміна Каролін Шнель.
Проте, більшість й досі віддають перевагу традиційним камінам. Альрун Вемпер-Штефан мешкає у передмісті. Дизайнерка продає розмаїті аксесуари для заміських котеджів. Так їй вдалося перетворити своє хобі у прибутковий бізнес.

Звісно, у її будинку є справжній камін, проте декоративні, каже дизайнерка, купують частіше. У них штучне не лише полум'я, але й дрова.

“Такий мобільний камін можна поставити в будь-якому куточку кімнати. Та що найважливіше - вам не потрібен димохід. Цей камін можна із легкістю встановити у звичайній квартирі на п'ятому поверсі”, - дизайнерка Альрун Вемпер-Штефан.

Ідея проста. Слід лише наповнити контейнер горючою рідиною, яку виготовляють з картопляних шкірок та підпалити.

“В комплекті я продаю також мідні тарілки. Вони дуже гарно виблискують, а тому добре відбивають світло полум'я. А відтак вогонь виглядає привабливішим”, - дизайнерка Альрун Вемпер-Штефан.

Коштуватиме такий комплект від 1 до 8 тисяч євро. У помешканні вам бракуватиме лише потріскування дрів та запаху диму. Зрештою, Вемпер-Штефан не єдина, хто заробляє на затишку біля вогню.

Виробники пропонують широкий вибір продукції: від най простіших камінів до справжніх витворів мистецтва найіменитіших та найдорожчих брендів. Тут і дистанційно кероване полум'я, і рухомі коробки, призначені для справжніх дров, і навіть телеверсія каміна. Усе - аби забезпечити теплу та романтичну атмосферу в домі.