"Політика, за якої імпорт більший від експорту, продовжується. Національний банк для підтримання валютного курсу змушений продавати резерви. Тобто, попереду нова невідворотна девальвація (курсу гривні – Ред.). При невідворотній девальвації вартість обслуговування зовнішніх боргів знову зростає", - зазначив В.Суслов.

Тобто, за словами експерта, Україна перебуває у такому циклі політики, яка вимагає постійне нарощування боргів і періодичну девальвацію гривні. "Девальвація, в принципі, неминуча за такої політики. Вона може бути через місяць і через три місяці, через півроку", - додав він.

Крім того нагадаємо, що у травні перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов заявив, що протягом 2013-2015 рр. зовнішньоекономічний торговий баланс України вирівняється, і вже у 2015 році країна вийде на позитивне сальдо.

За його словами, торговельний зовнішньоекономічний баланс за останні роки внаслідок різних економічних процесів досить відчутно коливався: з 6,9 млрд дол. позитивного балансу у 2004 році до 3,1 млрд негативного балансу у 2010 році.