Таку думку висловив економічний оглядач Артур Воронін у блозі на "Радіо Свобода".

За його словами, колапс, що виник на півострові, може тривати ще, як мінімум, рік-півтора.

"А в цей час влада займатиметься не розвитком Криму чи реалізацією міфічної ФЦП (федеральна цільова програма), не підвищенням обіцяного «добробуту» кримчан, як і не розвитком курорту і добуванням для них усіляких благ – а тільки добуванням палива, яке буде згорати швидше, ніж його привезуть. Почавшись нібито в економічній сфері, він у вигляді такого ж апокаліпсису пошириться на політичну, соціальну, військову, культурну та гуманітарну сфери", — пише Воронін.

Він вважає, що без електроенергії приватний бізнес зникатиме сам собою.

Тільки в Сімферополі десятки бізнесменів уже зупинили виробництво і змушені звільнити людей. Державні виробництва також скоротять штати. Зросте безробіття, черги на біржі праці, відповідно, впаде рівень життя кримчан, я не кажу вже про його якість,
— прогнозує експерт.

За його словами, криза пошириться на всі сфери, зокрема на соціальну.

"У дитячих садках і школах вже зараз скасоване харчування, у багатьох було електричне опалення, і взимку вони, швидше за все, закриються взагалі. У більшості лікарень зараз уже криза: навіть там, де стоять аварійні генератори, їхньої потужності вистачає для операційної та обладнання, а в палатах і коридорах темно, генератори працюють із перервами, часто тільки на ніч і на час операцій. Вартість бензину і дизпалива вже підскочила, при дефіциті вона буде рости ще, і зупинити цей процес адміністративними заходами неможливо. Ці кошти, а вони будуть величезними, ніде не передбачені. Багато заправок, які не купили генератори, змушені закритися. У Криму вже також дезорганізована пов'язана з паливом транспортна система, тролейбуси зупинені, автобусів не вистачає, подорожчання палива викличе подорожчання проїзду", — зазначив Воронін.