Про це в коментарі сайту "24" розповів політичний експерт Андрій Бузаров.

На його думку, наслідки цих терактів можуть бути неоднозначними. З одного боку, ЄС буде зміцнювати систему безпеки. Це вплине на двосторонні відносини з іншими країнами. Але, з іншого боку, багато політичних лідерів і партій використовують ситуацію для зміцнення влади або для піару.

У Франції введення надзвичайного стану використовують для обмеження прав і свобод людини. Для контролю над суспільством. Це суперечить основним європейським цінностям,
– зауважив він.

Крім того, на його думку, все говорить про те, що подальші теракти продовжаться. У зоні ризику опиняються ключові гравці ЄС – не тільки Франція та Німеччина, а й Іспанія, Британія. І центр ЄС – Брюссель.

Читайте також: Чому спокійна Європа стала центром терактів: зрозуміло про причини трагедії

Говорячи про причини хвилі терактів в Європі, то, за словами Андрія Бузарова, проблема криється, зокрема, в участі Франції як союзника США в операції на Близькому Сході.

Коріння треба шукати там: в Сирії, Іраку. Звідти йде фінансування і наймаються бойовики. Хоча, безумовно, зміцнення безпеки – один із варіантів. Треба уважно стежити за численними радикальними мережами, діяльністю громадських організацій, де є ісламська складова. ЄС перенасичений вихідцями з Близького Сходу, які створили масу небезпечних об'єктів: шкіл, течій,
– наголосив експерт.

Щодо України, то, на думку Бузарова, наша держава нецікава для ісламських радикалів. Теракти в Європі, вважає він, зміщують акценти на міжнародній арені. І розпалювання нового військового конфлікту в Україні не вигідно нікому. Навіть Росії.

Нагадаємо, що в ніч на 25 липня стався вибух біля ресторану в німецькому місті Ансбах. Спочатку була версія, що причиною вибуху став витік газу. Очільник МВС Баварії Йоахім Германн заявив, що винуватцем є 27-річний сирієць.

22 липня під час стрілянини в Мюнхені загинуло 10 людей, а 14 липня у французькій Ніцці під час теракту загинуло понад 80 людей.