Теми для обговорення на саміті "Україна-ЄС"
Все завязується на тому, що на саміті в Ризі всі очікували позитивних доленосних рішень для України, але цього так і не відбулося.
А саміт, який відбудеться в понеділок в Києві, буде більш організаційним, аніж доленосним. На ньому обговорюватимуть що зроблено, які наші кроки по договору про асоціацію, що буде з "відкритим небом", чи можна просунутися у питанні безвізового режиму, та інше.
Звичайно будуть затронуті питання по реформах і по договору про асоціацію.
Стосовно останнього, експерт зауважив, що на першому місці стоїть обговорення того, як Україна виконує умови договору про асоціацію, можливо, будуть обговорюватись певні маркери того, що вважати виконанням договору, а що – ні.
Як ми бачимо події з зоною вільної торгівлі в 2016 році – це теж одна з основних тем для обговорення. За словами політолога, важливо зрозуміти, чи варто зону вільної торгівлі запускати раніше, чи залишити ті умови, які маємо.
Чутки навколо саміту
Експерт переконав, що чутки про те, що Франція та Німеччина можуть заблокувати певні рішення саміту – безглузді, бо є звичайна практика непогодження з якимись конкретними робочими аспектами, але повного блокування очікувати не варто.
Всім українцям – політикам, експертам, дипломатам, хотілося б, щоб на цьому саміті згадали про членство України в ЄС, тобто щоб всі ті процеси, які зараз проходять, розглядалися у призмі майбутнього членства.
Цілком очевидно, що заява, яка була минулого тижня від ЄС, де говорилося, що найближчі 10 років вони не планують розширення. Можливо саме це і породило якісь чутки стосовно ймовірних результатів саміту,
— зазначив Томенчук.
Візит до Франції Петра Порошенка
За словами експерта, питань, через які міг статися візит Порошенка до Франції, більше, ніж достатньо, і це не обов’язково саміт.
З Францією можна було б говорити про інвестиції, з Францією можно було б говорити про налагодження партнерських стосунків в енергетиці, про підтримку миротворчої місії на Донбасі, про ОБСЄ, про ситуацію з "містралями", а не тільки про цей саміт, тому не треба перебільшувати,
— переконаний дипломат.
Також експерт розповів про темпи ратифікації угоди про асоціацію та про ймовірність вступу України до ЄС у найближчому майбутньому.
Більше — дивіться в інтерв'ю.