За словами експертів, всю відповідальність несе компанія “Нафтогаз” та її керівники.
“Юлія Володимирівна Тимошенко ніде свої підписи не ставила, в контракті підписувався голова “Нафтогазу” України - це пан Дубина та перший заступник Ігор Діденко, тобто, з юридичної точки зору Юлію Володимирівну не можна ні в якому разі звинувачувати, тому що те, що вона видала директиви, ну це було її право, тобто, це не порушує закон”, - зауважив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко.
І хоча експерти кажуть, що контракт завищив ціну на 100 доларів для України, Тимошенко не мала іншого виходу. Відтак, на кримінальну справу це аж ніяк не тягне. А от за “Харківські угоди”, що стали додатком до контрактів 2009-го, нинішню владу треба судити - переконаний Валерій Боровик. Тим більше, навіть за цими домовленостями Україна має найбільш невигідний газовий контракт в Європі.
“Чи можливо було підписати інший контракт? Так! Ви пам'ятаєте, якщо не пам'ятаєте, то я Вам нагадаю, це була не настільки важка зима, це у 2010 році, тоді можна було, адже у нас були запаси газу, достатньо запасів, щоб витримати цей тиск, дійсно, тоді була гра, яку розпочала Росія”, - каже голова правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.
Нагадаємо, до 2020 року ціна російського газу для України повинна розраховуватися, виходячи з світових цін на інші види палива, при базовій ціні газу $450 за тисячу кубів. Наразі за ці контракти під суд віддали колишню прем'єрку - Юлію Тимошенко. Мовляв, договори підписані незаконно.