Це означає на здешевлення Україні не варто сподіватись. Експерти твердять - з підписанням договору нічого не змінилось.
“Ключова проблема - це збереження чи не збереження експортних мит з боку Росії на експорт сировинних енергетичних ресурсів, нафти, нафтопродуктів, в країни СНД. Якщо ця угода передбачає скасування такого експортного мита - то дійсно ми отримуємо суттєвий економічний виграш. Якщо, скажімо, цього не має, то принципових змін в режимі між країнами СНД і Україною, і Росією в межах цієї угоди не відбудеться”, - каже директор Інституту економічних досліджень і політконсультацій Ігор Бураковський.
Незабаром мито на товари, що нині виключені з договору, скасують, - запевняє прем’єр Микола Азаров. Втім коли саме це станеться - не уточняє. І допоки чинний глава уряду наголошує на позитивних торгових моментах угоди, колись чинний президент Віктор Ющенко говорить про негативні євроінтеграційні. Мовляв, один розчерк пера під угодою і дорога Україні до ЄС закрита.
"На одній території двох зон вільної торгівлі бути не може... не може бути об'єднання в тих межах, в яких підписано договір вчора, щодо Зони вільної торгівлі, на яку ми сподівалися в грудні місяці. Такого не буває". Віктор Ющенко.
Ремарки зі сторони уряд не слухає, а вже готує ґрунт до торгових відносин з Європейським союзом. Нагадаємо, договір у Санкт-Петербурзі підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Таджикистан, Молдова та Киргизія. Згодом до них приєднаються Азербайджан, Туркменістан та Узбекистан.