“Зовнішня політика, зокрема, стосунки з Україною визначаються не в Державній Думі, а в Кремлі, і відповідно результати газових переговорів також будуть значитися в Кремлі,в “Газпромі”, але ніяк не в Державній Думі”, - каже голова Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Досвід Росії, за твердженням експертів, показав позитивний для провладної української партії результат голосування за змішаною виборчою системою. Так само обиратиметься Верховна Рада України у жовтні 2012 року.
“Програючи вибори за пропорційною системою, влада з використанням, з одного боку, авторитетних особистостей, ну будемо говорити відверто, що усі зрозумілі там лідери громадської думки, референтні особи, вони воліли, здебільшого балотуватися саме від провладної партії. І друга причина зрозуміла - застосування адміністративного ресурсу. Так от, саме змішана система є найбільш вигідною і працюючою”, - сказав директор компанії стратегічного консалтингу "Berta Communications" Тарас Березовець.
Втім, результати українських парламентських виборів у жовтні 2012 року будуть радикально відрізнятися від сценарію впевненої перемоги партії влади, переконані експерти.